SFPI NAVRH barva_upraveny 4

Zpravodaj 4/2023
duben

klíčová dírka_ změny

Na obzoru jsou změny

Dostanete dotaci? Koukněte na seznam schválených žádostí

V loňském roce jsme vyhlásily dvě výzvy k předkládání žádostí o dotaci a úvěr v rámci programu Brownfieldy, který je určený na revitalizaci území se starou stavební zátěží pro jiné než hospodářské využití. Výzva č. 1/496/2022 s alokací 200 milionů korun byla určená pro Karlovarský, Moravskoslezský a Ústecký kraj, výzva č. 2/496/2022 s alokací 300 milionů korun se týkala celé České republiky vyjma krajů vyjmenovaných v první výzvě. Podané žádosti o podporu byly vyhodnoceny a seznam schválených žádostí, náhradníků i těch, kteří neuspěli je od 21. března k dispozici na našich webových stránkách zde.

Oznámení o ukončení příjmu žádostí

V souvislosti s plánovaným otevřením nového programu Nájemní bydlení bude ukončen příjmem žádostí o úvěr ze stávajícího úvěrového programu Nájemní byty. Úvěrový program na výstavbu nájemních bytů a domů či na přestavbu budov pro vymezenou skupinu obyvatel (senioři 65+, zdravotně či příjmově vymezené osoby), zletilé osoby do 30 let a osoby, jejichž obydlí zničila živelní pohroma byl otevřen na základě nařízení vlády č. 2/2021 Sb. Posledním dnem, kdy je možné podat žádost o úvěr z tohoto programu, je 30. duben 2023.

Ze stejného důvodu byl 31. března taktéž ukončen příjem žádostí o dotace a úvěry z programu Výstavba pro obce, jehož podmínky stanovilo nařízení vlády č. 112/2019 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Jakmile bude nařízení vlády k novému programu schváleno a program bude otevřen, najdete podrobné informace na webových stránkách SFPI.

Hledáme ředitele/ředitelku sekce podpor

Jste rozený manažer a máte zkušenosti s prací ve veřejné správě nebo v bankovním sektoru? Možná jste náš člověk! Právě totiž hledáme nového kolegu nebo kolegyni na pozici ředitele sekce podpor. Co má takový ředitel na starosti, co by měl znát a umět a co mu můžeme nabídnout, to se dozvíte zde.
www.sfpi.cz

   solar-energy-860204_960_720

   Téma měsíce Portálu o bydlení: Fotovoltaiky

   Současnou společností rezonuje téma zvyšování cen energií, které trápí nejednu českou domácnost. Během dubna se proto v našem novém seriálu zaměříme na jednu z možností, která může zásadním způsobem pomoci vašemu napjatému rodinnému rozpočtu. Jde o instalaci fotovoltaiky, tedy metody přímé přeměny slunečního záření na elektřinu. Co všechno k tomu budete potřebovat a kolik peněz můžete ročně ušetřit? To vše se dozvíte v sérii osmi článků od našich odborníků. Čtěte Portál o bydlení.
   facebook instagram 
   Email Marketing Powered by MailPoet