SFPI NAVRH barva_upraveny 4

Zpravodaj 1/2021
leden

Ještě vám nebylo 40? Super, něco pro vás máme!

birthday-947438_1920
Pořiďte si Vlastní bydlení dřív, než budete mít čtyřicítku na krku. Nový úvěrový program na pořízení bytu nebo domu, nebo na rekonstrukci nemovitostí těch šťastlivců, kteří už bydlí ve vlastním, je určen právě pro lidi do čtyřiceti let a jmenuje se příznačně: Vlastní bydlení

Tento program je nástupcem Programu pro mladé, ale nabízí více možností, jak vlastní bydlení získat, a také upravuje podmínky, aby cesta k vysněnému bytu nebo domu prostřednictvím státního úvěru byla snazší.

V čem je program Vlastní bydlení lepší než Program pro mladé?

Věková hranice žadatelů o úvěr se posunula o 4 roky. Žádost od úvěr tedy mohou podat i ti, kterým bude zítra 40. Jestli to máte „na knop“, pospěšte si. Do naší podatelny musí vaše žádost dorazit nejpozději den před vašimi čtyřicátými narozeninami. Stejně jako dříve i u nového programu platí, že stačí, když podmínku věku do 40 let splní jen jeden z partnerů nebo manželů. Tomu druhému klidně může být dvakrát tolik.

Máte rádi prostor? To jistě oceníte, že se oproti dřívějšku nemusíte uskrovňovat, pokud jde o velikost podlahové plochy. Úvěrem z programu Vlastní bydlení můžete financovat byt nebo dům tak velký, jak potřebujete. A pořídit si můžete nejen vlastnické bydlení, ale i to družstevní, což je také vítaná novinka.

Kolik vám půjčíme? Na modernizaci 600 tisíc. Když si budete chtít koupit byt nebo podíl v bytovém družstvu s právem nájmu družstevního bytu, můžete požádat o úvěr až do 90 % ceny, ale nejvíce o 2 miliony korun. Na postavení domu pak lze čerpat maximálně 2,4 milionu korun, pozemek už ale musíte vlastnit.

A kolik nám za to zaplatíte vy? Jenom úrok, který je fixován na 5 let. Ten absolutně nejnižší můžete mít právě teď, a to 1 % p.a. Úroková sazba je stanovena ve stejné výši, jako je základní sazba EU pro ČR, ale pod 1 % nikdy neklesne. Pokud bude základní sazba EU vyšší, budou na tom lépe ti, kteří mají děti, ať už vlastní, nebo osvojené: příjemci úvěru, který trvale pečuje o dítě do 15 let věku a s nímž toto dítě trvale bydlí, bude úroková sazba snížena o 0,2 procentního bodu za každé dítě. Navíc stále platí, že můžete požádat o snížení jistiny o 30 tisíc za každé dítě, které se vám narodí během trvání úvěrové smlouvy.

Tak to jsou ty nejdůležitější změny. Všechno ostatní a podrobné informace si přečtěte na našem webu tady.

Informace o všech našich programech, jejich podmínky a úrokové sazby najdete na webových stránkách www.sfpi.cz.

Téma měsíce Portálu o bydlení: SVJ z hlediska právních předpisů

Staré dobré známé téma týkající se právních předpisů v oblasti sdružení vlastníků bytových jednotek se stalo i tématem lednových článků na Portálu o bydlení. Jste vlastníkem bytu a členem SVJ? Čtěte www.portalobydleni.cz.

facebook