COVID – Ubytování: Důležité upozornění pro žadatele

COVID – Ubytování: Důležité upozornění pro žadatele

Podle usnesení vlády č.1080 ze dne 21. 10. 2020 jsou omezeny úřední hodiny podatelny Státního fondu podpory investic. Podatelna otevřena veřejnosti v pondělí a středu od 9:00 do 14:00. V této souvislosti upozorňujeme žadatele o dotaci z programu COVID – Ubytování, že posledním dnem pro osobní podání žádosti o dotaci je pondělí 26. října.

Read More
COVID – Ubytování: informace o stavu žádostí

COVID – Ubytování: informace o stavu žádostí

Přehled se stavem žádostí o dotaci COVID – Ubytování najdete ZDE. V tabulce je přehled přijatých žádostí, vyhledávat v něm můžete podle identifikačního čísla (IČ). Pokud jste podávali žádost o dotaci, ale v tabulce se nenaleznete, prosím, napište nám na e-mail: covid-ubytování@sfpi.cz. Děkujeme. Stav žádosti: Vyřizována  (žádost prochází kontrolou, případně je vrácena žadateli k doplnění) Vyhodnocena (žádost byla zkontrolována a čeká na předání na MMR) Odesláno na MMR (žádost byla odeslána poskytovateli dotace k vydání rozhodnutí o poskytnutí/zamítnutí dotace a následně k proplacení) Harmonogram zpracování žádostí je uveřejněn ve výzvě v bodě 5. Kontakt pro dotazy ohledně výsledků řízení žádosti o dotaci a čerpání...

Read More
Změna otevírací doby podatelny

Změna otevírací doby podatelny

Podle UV č. 994 ze dne 8. 10. 2020 budou  podatelny Státního fondu podpory investic  od 12. 10. 2020 otevřeny veřejnosti v pondělí a středu od 9:00 do 14:00. Kontaktovat nás můžete i nadále na podatelna@sfpi.cz. Děkujeme za pochopení.

Read More
Pro žadatele o dotaci COVID – Ubytování

Pro žadatele o dotaci COVID – Ubytování

Stav žádosti o dotaci z programu COVID – Ubytování si můžete ověřit v tabulce s přehledem přijatých žádostí zde. Po zpracování bude žádost předána na MMR k rozhodnutí o poskytnutí dotace, které je plně v kompetenci MMR. Až bude Vaše žádost předána na MMR, najdete tuto informaci opět v tomto přehledu. Harmonogram zpracování žádostí a proplácení dotací najdete ve výzvě v bodě 5.

Read More
Program COVID – Lázně otevřen

Program COVID – Lázně otevřen

Dnes byla na webových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj zveřejněna Výzva pro žadatele COVID-Lázně. Příjem žádostí bude spuštěn 24. srpna 2020. Text výzvy a další informace naleznete zde.

Read More
Financování bydlení – srpnové téma Portálu o bydlení

Financování bydlení – srpnové téma Portálu o bydlení

Pořídit si střechu nad hlavou je zásadní věc, kterou člověk v životě řeší. V posledních letech vyšplhaly ceny nemovitostí do vesmírných výšin a jen málokdo si může bydlení pořídit z vlastních našetřených prostředků. O tom, jaké možnosti financování jsou ve hře, na co si dávat pozor a co všechno je třeba promyslet, bude srpnový seriál. Čtěte na www.portalobydleni.cz

Read More
SFRB se mění na SFPI

SFRB se mění na SFPI

Dne 1. června se SFRB na základě zákona č. 113/2020 Sb. změní na Státní fond podpory investic (SFPI). Změna názvu souvisí s rozšířením působnosti Fondu, které bude zahrnovat i podporu regionálního rozvoje a některých činností v oblasti cestovního ruchu. Změna názvu v žádném případě nebude mít vliv na práva, povinnosti a závazky Státního fondu rozvoje bydlení.

Číst více...
Žádost o řešení mimořádné situace

Žádost o řešení mimořádné situace

Informace pro příjemce úvěrů Fondu, kteří se v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu dostali do tíživé finanční situace: Fond jim v odůvodněných případech poskytne odklad splácení nebo snížení měsíčních splátek. Vyplněnou žádost o řešení mimořádné situace zasílejte poštou na adresu: SFPI, Vinohradská 1896/46, Praha 2, 120 00 nebo mailem na adresu: podatelna@sfpi.cz. Schválení žádosti je zcela v pravomoci ředitelky Fondu.

Číst více...