SFPI NAVRH barva_upraveny 4

Zpravodaj 5/2023
květen

ředitel SFPI ořízlé foto

Novým ředitelem SFPI je Daniel Ryšávka

Mgr. Daniel Ryšávka, nový ředitele Státního fondu podpory investic, je absolventem MU v Brně a prestižní francouzské školy pro nejvyšší státní úředníky École nationale d´administration (ENA) ve Štrasburku. Oblasti státní správy a samosprávy, podpory veřejných investic, udržitelného rozvoje regionů či sociálního a dostupného bydlení se věnuje na mezinárodní úrovni už od studia. Zkušenosti získal ve veřejné správě i v soukromém sektoru v několika evropských zemích, působil na francouzském ministerstvu obrany či v Erste Group Bank v Bruselu.

Do Státního fondu podpory investic přechází z Národní rozvojové banky, kde spolupracoval na přípravě finančních nástrojů a veřejných investic pro dostupné bydlení v gesci MMR. Během svého profesního života získal bohatou praxi v oblasti financování a udržitelnosti projektů veřejné infrastruktury. Daniel Ryšávka by ve své funkci rád z těchto dlouhodobých zkušeností čerpal a mimo jiné využil příklady nejlepší praxe z Evropských zemí a institucí, především v oblasti projektové podpory a financování sociálního a dostupného bydlení.

„Rád bych navázal na to nejlepší, co se v SFPI v posledních letech udělalo, a zároveň se chci zaměřit na hledání nových nástrojů a programů ke zvyšování dostupnosti bydlení. Bohužel problematiku dostupného bydlení roky nikdo systematicky neřešil, proto bych se chtěl podílet na nastartování této důležité změny, která spoustu lidí, ať už mladých rodin, seniorů, zaměstnanců nejpotřebnějších profesí nebo občanů s nízkými příjmy vyvede z tíživé situace. Toto vnímám jako hlavní prioritu, kterou se budu snažit ze všech sil prosazovat,“ říká nový ředitel SFPI Daniel Ryšávka.

   Nový program Nájemní bydlení

   Na základě nařízení vlády č. 107/2023 Sb. jsme otevřeli nový dotačně-úvěrový program Nájemní bydlení. Informace o programu, potřebné dokumenty a formuláře najdete na našem webu. Příjem žádostí bude spuštěn 15. května prostřednictvím Klientského portálu SFPI. Jak se na portál přihlásit a požádat o úvěr nebo dotaci je podrobně popsáno v Uživatelské příručce, která je na portálu taktéž dostupná.
   Pro zájemce o program připravujeme on-line semináře, na kterých je podrobně seznámíme s podmínkami programu. Sledujte tedy průběžně náš web, abyste je nepromeškaly.
   basement-remodeling-g5d8c8c3e4_1920

   Téma měsíce Portálu o bydlení: Stavební úpravy v bytových a rodinných domech

   Květnové téma měsíce se bude věnovat stavebním úpravám bytů a rodinných domů. Mimo jiné se dozvíte, kdy, proč a za jakých podmínek je nutné si k úpravám zajistit stavební povolení, kdy musíte požádat o svolení k úpravám sousedy a kdy nikoli. Čtěte v máji nejen Máchu, ale také Portál o bydlení.
   facebook instagram 
   Email Marketing Powered by MailPoet