SFPI NAVRH barva_upraveny 4

Zpravodaj 3/2022
březen

refugees-7046365_960_720

Ubytování pro ukrajinské uprchlíky

Obce, které chtějí poskytnout uprchlíkům z Ukrajiny ubytování v nájemních bytech postavených s pomocí podpory z programů, které v minulosti administroval Státní fond rozvoje bydlení nebo stále administruje Státní fond podpory investic, najdou na našich stránkách informace, jak mají postupovat, aby neporušily podmínky nařízení vlády, jimiž se jednotlivé programy na výstavbu obecních bytů řídí.

Pořízení obecních bytů financované státními programy je vázáno přísnými podmínkami, proto se snažíme jednoduchým přehledem, který je strukturován podle nařízení vlády vztahujících se k jednotlivým programům, nastínit, jak postupovat v případě ubytovávání lidí prchajících před válečným konfliktem na Ukrajině.

Na webu SFPI je taktéž k dispozici formulář čestného prohlášení ohledně bytové situace a příjmu potenciálních zájemců o ubytování, které musí noví ukrajinští nájemníci podepsat. Formulář je dvojjazyčný, česko-ukrajinský, stačí ho tedy jen vyplnit a poté podepsat.

Informace i formulář čestného prohlášení najdete zde.

Odpovědi na otázky týkající se ubytovávání ukrajinských uprchlíků najdete taktéž v právní poradně Portálu o bydlení. Čtěte Portál o bydlení.

      facebook 
      Email Marketing Powered by MailPoet