SFPI NAVRH barva_upraveny 4

Zpravodaj 1/2022
leden

girl-4378283_960_720

Máme pro vás zprávy, kterou chcete slyšet jako první?

Změna je život, ale některé věci se nemění. Například potřeba bydlet. Ty, kteří chtějí kupovat byt, stavět dům nebo rekonstruovat svou nemovitost, jistě potěší informace, že se od Nového roku zvedly částky úvěrů v programu Vlastní bydlení, který je určen pro mladé rodiny do 40 let věku. Zároveň s navýšením maximálních částek se také prodloužila splatnost úvěrů na pořízení bydlení, a to na 30 let. Úvěry na modernizaci nadále poskytujeme s desetiletou splatností.

Kolik si můžete půjčit?
Na koupi bytu nebo podílu v bytovém družstvu s právem nájmu družstevního bytu vám nově půjčíme 3 miliony korun, na koupi nebo stavbu domu 3,5 milionu a na rekonstrukci 750 tisíc Kč. Stále platí, že úvěr od nás, případně kombinace úvěru a komerční hypotéky nesmí přesáhnout 90 % z ceny pořizované nemovitosti a 10 % financí musí mít žadatelé o úvěr z vlastních zdrojů.

Proč byste měli program využít?
Protože ač má omezené horní limity úvěrů, je velmi výhodný. Samozřejmě každého nejvíc zajímá úroková sazba. Ta je ve stejné výši jako základní sazba EU pro Českou republiku, v žádném případě ale nesmí klesnout pod 1 % p.a. Rodičům dětí sazbu ještě snížíme o 0,2 procentního bodu a těm, kterým se během trvání úvěrové smlouvy narodí potomek, nebo si ho osvojí, odečteme z jistiny úvěru na pořízení bydlení 30 tisíc Kč. Také je všeobecně známo, že se v SFPI nic neplatí za předčasné splacení úvěru. Mimořádných splátek můžete zdarma poslat, kolik chcete, v jaké výši chcete a kdy chcete, stejně tak lze splátku bez poplatků navýšit. Zkrátka máte to ve svých rukách.

Podrobné informace o programu Vlastní bydlení najdete zde. Přibližnou výši splátky si můžete spočítat tady. A dobrá rada na závěr: přečtěte si Příručku pro žadatele o úvěr, v ní najdete všechno podrobně rozepsáno.

Přejeme vám hodně štěstí v roce 2022 i při pořizování a zařizování svého bydlení.

   sen_2-1-621x330_Portál

   Téma měsíce Portálu o bydlení: Stavíme dům

   Nový rok - to jsou nová předsevzetí, nové naděje a nová rozhodnutí. Už je jasné, že letos budete stavět? Pokud ano, Portál o bydlení pro vás připravil seriál Stavíme dům, abyste alespoň rámcově věděli, co všechno vás čeká a nemine, zvlášť pokud budete stavět poprvé. Čtěte Portál o bydlení, ať víte, do čeho jdete.
   facebook 
   Email Marketing Powered by MailPoet