SFPI NAVRH barva_upraveny 4

Zpravodaj 7/2022
červenec

DSCN9603

Vrbno pod Pradědem dostalo cenu Projekt roku

SFPI udělil cenu Projekt roku městu Vrbno pod Pradědem, a to za regeneraci veřejných prostranství na sídlišti Husova. Tuto cenu každoročně (s výjimkou roku 2020, kdy předávání cen překazila covidová opatření) uděluje zdařilým projektům financovaným s podporou našich dotačních a úvěrových programů, které mohou být příkladem dobré praxe a inspirací pro další potenciální žadatele o podporu. Ocenění v programu Regenerace sídlišť – úprava veřejných prostranství za loňský rok po právu patří městu Vrbno pod Pradědem.

Panelové sídliště Husova, ve kterém žije kolem 780 obyvatel, má 45letou historii, není tedy pochyb, že po tak dlouhé době si prostranství na sídlišti již říkalo o pozornost. Město se rozhodlo původní opotřebované a zchátralé sportovní a dětské hřiště i přilehlé plochy mezi bytovými domy dát do pořádku, vytvořit zde parkovou a odpočinkovou plochu, a tak obohatit lokalitu o kvalitní veřejný prostor, který bude vybízet místní obyvatele k posezení a relaxaci i k pohybovým aktivitám.

Regenerace území o velikosti 38 200 m2 je náročná nejen z hlediska plánování projektu, přípravy a provedení prací, ale také především finančně. Taková investice je velkým zásahem do rozpočtu města s necelými 5 tisíci obyvatel a bez státní podpory by si ji město nemohlo dovolit. Vrbno pod Pradědem se proto rozhodlo požádat Státní fond podpory investic o pětimilionovou dotaci z programu Regenerace sídlišť a bylo se svou žádostí úspěšné.

Celkové výdaje na revitalizaci prostranství a zbudování nových hřišť vyšly na 9,9 milionu korun. Z vlastních zdrojů město uhradilo 5,1 milionu, dotace od Fondu ve výši 4,8 milionu korun pokryla 49 % výdajů na revitalizaci.

Nové hřiště a přilehlé okolí je každý den využíváno velkým množstvím dětí různých věkových kategorií. Je vidět, že záměr města byl naplněn a lidé se sem rádi vracejí.

Podrobné informace k programu Regenerace sídlišť a jeho podmínky najdete zde.

   move-g8ab903c98_1920

   Téma měsíce Portálu o bydlení: Nemovitost v dražbě

   Nesplácení dluhu a exekuční řízení. Nepříjemnosti, které pociťujeme už jen při čtení těchto slov, se zdaleka nedají srovnat s tím, když je potřeba se s uvedeným problémem vypořádat reálně. Pohledávky věřitele často bývají uspokojovány dražbou. Ale co když je ve hře majetek družstva? A jak se v takových případech má zachovat SVJ? Jestli se chcete o této problematice dozvědět víc, sledujte červencový seriál Portálu o bydlení s názvem Nemovitost v dražbě. Čtěte Portál o bydlení.
   facebook instagram 
   Email Marketing Powered by MailPoet