SFPI NAVRH barva_upraveny 4

Zpravodaj 8/2020
srpen

Úroková sazba padá, mladí se radují

dítě kopie
Základní sazba Evropské unie se v srpnu opět snížila, a tak se snížil i úrok v Programu pro mladé. Podle nařízení vlády č. 136/2018 Sb., které určuje základní podmínky tohoto programu, úroková sazba nemůže být nižší než 1 % p.a. To znamená, že si mladí mohou pořídit byt či dům, nebo modernizovat svoje bydlení s nejlepším úrokem, jaký jim Program pro mladé právě teď nabízí. Ti, kteří podepíšou úvěrovou smlouvu v této době, se mohou skutečně radovat, protože úvěry z Programu pro mladé mají úrokovou sazbu fixovanou na pět let.


Program pro mladé lze využít: ke stavbě nebo koupi rodinného domu s podlahovou plochou, která nepřesáhne 140 m²; ke koupi bytu, jehož podlahová plocha nepřesáhne 75 m²; k modernizaci bydlení. V posledním případě není velikost podlahové plochy omezena.

Žádat o úvěr mohou všichni, kterým v den podání žádosti ještě nebylo 36 let. Pokud jsou žadatelé manželi, mohou být bezdětní. Také stačí, když podmínku věku do 36 let splňuje jen jeden z nich. Když žádají o úvěr nesezdaní partneři, musejí se starat o dítě do 15 let věku. Stejně tak může o úvěr požádat jednotlivec, který sám pečuje o dítě mladší 15 let.

Protože je výše úvěrů omezená, je možné kombinovat je s komerčními úvěry a hypotékami. Informace a podmínky Programu pro mladé najdete zde.

Informace o všech našich programech, jejich podmínky a úrokové sazby najdete na webových stránkách www.sfpi.cz.

Základní sazba EU se opět snížila

Od 1. srpna je základní sazba EU pro Českou republiku 0,62 %. Její snížení ovlivní i úrokovou sazbu našich programů. Panel 2013+ má úrok ve stejné výši, jako je základní sazba EU, a to fixovanou po celou dobu splatnosti, která může být až třicetiletá. Panel 2013+ lze využít na opravy a modernizace všech bytových domů, nejen těch panelových.

U úvěrů z programu Výstavba pro obce je v současnosti úroková sazba 1 % p.a. taktéž po celou dobu splácení. Délka splatnosti je maximálně 30 let.

Téma měsíce Portálu o bydlení: Financování bydlení

Podrobně a srozumitelně provedeme všechny, kteří uvažují o tom, jak nejefektivněji pořídit bydlení buď pro sebe, nebo pro svou rodinu, možnostmi, jež se na aktuálním finančním trhu nabízejí.
Sledujte www.portalobydleni.cz.

facebook 
MailPoet