SFPI NAVRH barva_upraveny 4

Zpravodaj 11/2020
listopad

call-center-1015274_960_720

Pořád se něco děje!

Podzimní dny se zahalily mlhou, zákeřný vir donutil celou republiku utlumit aktivity. Přestože je i na chodbách budov v Praze na Vinohradské ulici a v Olomouci na Dolním náměstí, kde nás můžete za běžné situace navštívit, mnohem klidněji než obvykle, máme u nás ve Státním fondu podpory investic napilno víc než kdy jindy. Jen pro pořádek: samozřejmě dodržujeme všechna bezpečnostní opatření a myslíme na své zdraví i zdraví všech kolem nás, a tak střídavě pracujeme z kanceláří i z domova. Co tedy konkrétně máme na práci?

V polovině října vyhlásil SFPI výzvu k podávání žádostí o dotaci a úvěr z programu Regenerace sídlišť – úprava veřejných prostranství. Města a obce mají na podání dva měsíce, termín končí 15. prosince. Podrobnosti najdete tady.

Od 11. září až doteď nás enormně vytěžuje dotační program COVID – Ubytování. Poskytovatelem dotace je ministerstvo pro místní rozvoj, ale na „bedra“ SFPI padlo zpracování žádostí, a tedy i poskytování informací týkajících se podmínek dotace a způsobu, jak žádost správně vyplnit a podat. Byla to skutečně fuška a maraton mailových i telefonických odpovědí na dotazy majitelů všech možných ubytovacích zařízení v celé České republice. Troufáme si tvrdit, že žádný z dotačních i úvěrových programů, které má SFPI ve svém portfoliu, zatím nebyl komunikačně tak náročný jako právě COVID – Ubytování. Ale to možná vědí i mnozí z vás, odběratelů našeho Zpravodaje a provozovatelů hotelů, penzionů, chatových osad a kempů, kteří se snažili dovolat na naše „horké linky“, které byly pro tento dotační titul vyčleněny. Ač jsme odpovídali doslova v jednom kuse, telefony stále vyzváněly – a také byly stále obsazené hovory těch, kteří měli štěstí a podařilo se jim naše číslo vytočit právě ve chvíli, kdy byla mezi jednotlivými telefonáty kratinká pauza.

Příjem žádostí skončil, my je všechny překontrolujeme, zpracujeme a předáme ministerstvu pro místní rozvoj. To pošle žadatelům vyrozumění o poskytnutí, nebo zamítnutí dotace a také peníze.

A co dál? Všechny naše dosavadní programy jsou otevřené. Zájemcům o úvěr přeje doba, protože úrokové sazby jsou skutečně nízké díky tomu, že je nízká základní sazba EU pro ČR. A jak jistě víte, úroky našich úvěrů jsou se základní sazbou EU úzce provázané. Mrkněte tedy na naše webové stránky, tam se ke každému z programů dozvíte podrobnější informace.
clause-67401_1280

Téma měsíce Portálu o bydlení: Novely občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích

Oblast právní úpravy bydlení v České republice byla v letošním roce po delší době výrazně dotčena zásahy do stávajících pravidel. Jde jednak o právní úpravu bytového spoluvlastnictví, tedy o úpravu pravidel týkajících se společenství vlastníků jednotek a jejich členů – vlastníků bytů, ve druhém případě pak o oblast právní úpravy bytových družstev a jejich členů. Zajímá vás to? Čtěte www.portalobydleni.cz.

facebook 
MailPoet